2. Logowanie do systemu

Parent Previous Next


Zalogowanie się jest konieczne, aby rozpocząć użytkowanie aplikacji KS-OmniPharm (użytkownik musi być wcześniej zarejestrowany w systemie (Rejestracja)).Jak się zalogować?1. Po wybraniu adresu strony startowej https://www.ks-omnipharm.pl, użytkownik musi potwierdzić certyfikat w celu uwierzytelnienia dostępu do systemu. Okno z dostępnymi certyfikatami powinno wyświetlić się od razu po wybraniu strony startowej (jeżeli tak się nie stało, to należy sprawdzić czy okno nie jest ukryte pod wyświetloną stroną). Potwierdzenie certyfikatu jest konieczne podczas każdego logowania – należy zaznaczyć właściwy certyfikat i kliknąć OK.


Rys.1 Potwierdzenie certyfikatu


Po potwierdzeniu certyfikatu, użytkownik może się zalogować.

2. Pojawi się panel logowania, w którym należy wpisać nazwę użytkownika oraz hasło. Jeżeli użytkownik chce, aby przeglądarka zapamiętała wprowadzone dane, aby nie wpisywać ich podczas następnego logowania, należy zaznaczyć pole wyboru Zapamiętaj mnie.


Rys. 2. Okno logowania


Po uzupełnieniu nazwy i użytkownika, należy wybrać Zaloguj.


3. Jeżeli wpisana nazwa użytkownika i hasło były poprawne, to strona z panelem logowania zostanie zastąpiona ekranem menu głównego (Menu główne).

UWAGA! W sytuacji, gdy wpisane zostanie błędne hasło bądź błędna nazwa użytkownika, pojawi się okno z komunikatem błędu. Trzeba spróbować po raz kolejny starannie wpisać dane logowania. W przypadku innych problemów uniemożliwiających zalogowanie, zalecany jest kontakt z sekcją KS-OmniPharm (https://www.ks-omnipharm.pl/#Kontakt).


Jeżeli użytkownik nie posiada jeszcze konta, można przejść z panelu logowania do formularza rejestracji (Rejestracja) poprzez zaznaczenie opcji Zarejestruj się.

4. Z poziomu okna logowania można również przejść do strony https://www.kamsoft.pl/KS-OMNIPHARM, wybierając przycisk Informacje oraz otworzyć Instrukcję użytkownika systemu KS-OmnipHarm, wybierając przycisk Pomoc.

5. W sytuacji, gdy użytkownik zapomni hasła, może skorzystać z opcji resetu, która znajduje się w oknie logowania do systemu – pole Zapomniałeś hasła?:


Rys. 3. Opcja resetu hasłaPo wybraniu opcji użytkownik zostanie przeniesiony do okna:


Rys. 5. Zmiana hasła


Po uzupełnieniu poniższych pól i wybraniu przycisku Wyślij, na wskazany przez użytkownika adres zostanie przesłana instrukcja nadania nowego hasła:


Powrót – po wybraniu przycisku użytkownik powróci do okna logowania.