Zmiany urzędowe 1 września 2019 r.

Previous Next

W związku ze zmianami urzędowymi, które mają wejść w życie 1 września 2019 r., pojawia się potrzeba naniesienia ich także na używaną aktualną Centralną Kartotekę Towarów w KS-OmniPharm.

Bufor zmian urzędowych w KS-OmniPharm będzie można utworzyć do 31 sierpnia 2019 r.


Zmiany urzędowe można nanieść na różne sposoby. Opcje do wyboru:


1. W aptekach tworzony jest standardowo bufor na podstawie bazy BLOZ w „pajączku” (niezależenie od KS-OmniPharm, czyli tak jak to było do tej pory).  Niemniej jednak konieczne jest naniesienie tych zmian także w KS-OmniPharm i w tym celu tworzymy bufor zmian urzędowych w KS-OmniPharm, który zatwierdzamy w dniu wejścia w życie tych zmian (Wprowadzenie zmian urzędowych na CKT)

2. Naniesienie zmian urzędowych na podstawie bufora CKT wygenerowanego w KS-OmniPharm (zamiast standardowego bufora tworzonego w każdej aptece na podstawie BLOZ). Zmiany urzędowe naniesione za pomocą bufora CKT naniesione zostaną tylko na towary lokalne powiązane z centralnymi! Jeżeli użytkownik uzna, że ma karty lokalne niepowiązane z centralnymi, bądź takie które nie występują w CKT i które mają być zaktualizowane na podstawie zmian urzędowych, lepiej wybrać sposób 1. W tym sposobie nanoszenia zmian urzędowych trzeba także odpowiednio skonfigurować aptekę (Wprowadzenie zmian urzędowych poprzez rozesłanie bufora CKT do aptek).

3. W przypadku posiadania KS-ZSA, można wykonać naniesienie zmian urzędowych w ZSA i następnie zaimportować do KS-OmniPharm.

4. Wykonać aktualizację CKT w KS-OmniPharm na podstawie BLOZ w dniu wejścia w życie zmian (najlepiej wykonać aktualizację rano w dniu wejścia zmian, ponieważ w nocy wykonuje się aktualizacja bazy BLOZ). Oczywiście zaktualizują się wszystkie pola z bazy BLOZ oprócz nazwy handlowej.