Częściowa integracja

Parent Previous Next

Częściowa integracja KS-ZSA i KS-OmniPharm umożliwia import kartoteki towarowej z KS-ZSA do KS-OmniPharm. Funkcje związane z zarządzaniem CKT pozostają w KS-ZSA. W KS-OmniPharm możemy zarządzać procesami biznesowymi w oparciu o CKT organizowaną z KS-ZSA.


Jak częściowo zintegrować KS-ZSA i KS-OmniPharm?1. Konfigurujemy system KS-ZSA:


Rys.1 Integracja częściowa


2. Instalujemy aplikację dostępową dla KS-ZSA. Aplikację dostępową dla KS-ZSA (KS_OmniPharm_ZSA.zip) można pobrać ze strony: ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-OMNIPHARM/AplikacjaDostepowa/. Instrukcja instalacji aplikacji dostępowej znajduje się pod linkiem: ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-OMNIPHARM/Dokumentacja/KS-OmniPharm%28KS-ZSA%29-InstrukcjaInstalacjiAplikacjiDostepowej.pdf

3. W KS-OmniPharm rejestrujemy system KS-ZSA (Ustawienia w KS-OmniPharm).

4. Po odebraniu potwierdzenia rejestracji, możemy rozpocząć pobieranie kartoteki towarowej z KS-ZSA. Wybieramy opcję zarządzanie kartotekami > zarządzaj towarami > import CKT z KS-ZSA. Pojawi się wówczas okno (Rys.2):


Rys.2 Import CKT z KS-ZSA


5. Aby uruchomić pobieranie CKT z KS-ZSA, klikamy "uruchom". Rozpocznie się import CKT z KS-ZSA (Rys.3):


Rys.3 Proces importu CKT od strony KS-OmniPharm


6. Po poprawnie zakończonym procesie importu CKT, pojawi się komunikat o zakończeniu importu.

UWAGA! W przypadku pojawienia się błędów w czasie importu pojawi się odpowiedni komunikat. Przyczyną błędów może być:


7. Po włączeniu częściowej integracji, w KS-OmniPharm zostaną zablokowane funkcje związane z zarządzaniem CKT.

8. Każda zmiana na Centralnej Kartotece Towarów w KS-ZSA będzie automatycznie rozsyłana do KS-OmniPharm. Pełny import CKT można wykonać w każdej chwili.

9. Zarządzanie CKT będzie odbywać się po stronie KS-ZSA. W KS-OmniPharm będziemy mogli zarządzać procesami biznesowymi w oparciu o CKT organizowaną z poziomu KS-ZSA.


Opis synchronizacji grup towarowych w rozwiązaniach KS-ZSA oraz KS-OmniPharm znajduje się w Synchronizacja grup towarowych.