4.1. Top produkty na runku

Parent Previous Next

 

Raport Top produkty na rynku umożliwia przejrzenie około 100 najczęściej sprzedawanych produktów na rynku aptecznym oraz zestawienie uzyskanych danych z wynikami we własnej sieci aptek. Zestawienia za poprzedni miesiąc są publikowane do końca bieżącego miesiąca. Funkcjonalność znajduje się w module Analityka > Statystyki z rynku > zakładka Top produkty na rynku.


Przykładowy raport:


Rys. 1. Statystyki z rynku


Dane w oknie zaprezentowane są w postaci tabeli wyróżnionej kolorami:  


    1. udziały rynkowe TOTAL: udział własnej sieci aptek w stosunku do udziałów wszystkich aptek dostępnych na rynku;
    2. udziały rynkowe sieci: udział własnej sieci aptek w stosunku do udziałów aptek należących do sieci.


Niektóre kolumny w raporcie można ukryć lub wyświetlić, w zależności od aktualnych potrzeb. W tym celu należy zaznaczyć lub odznaczyć pole wyboru przy nazwie danej kolumny:
Rys. 2. Pola wyboru


Każdą kolumnę w raporcie można sortować rosnąco lub malejąco, klikając w jej nagłówek.


Rys. 3. Sortowanie wg kolumn


FiltrowaniePo wybraniu przycisku Pokaż filtry wyświetlone zostaną dodatkowe pola edycyjne, umożliwiające przeszukiwanie raportu według poszczególnych kolumn. Po wpisaniu poszukiwanej wartości w odpowiednie pole, lista zostanie automatycznie przefiltrowana zgodnie z określonym kryterium.


Rys. 4. Pokaż filtryDane w zakładce Top produkty na rynku można przeszukiwać według kolumn: BLOZ07, Produkt, Producent, OTC, ATC, Marka. Dane w zakładce Top producenci na runku można przeszukiwać według kolumny Producent.


Użytkownik może wyeksportować raport do pliku CSV z pomocą przycisku Eksport do CSV.


Rys. 5. Eksport do CSV